Elválni békében - tauruspalma.hu

Elválni békében

Manapság egyre több házasság végződik válással, sokan bele sem ugranak a házasságba. A kormány most adójóváírással ösztönzi a párokat két évig, de feltétel, hogy legalább az egyik házasulandónak ez legyen az első házassága. Kérdés, hogy a minimális összeg mennyiben befolyásolja a házasulandók kedvét, mindenesetre a válások számát várhatóan nem csökkenti.

Ha elmúlnak az érzések

Senki nem várhatja el, hogy a szerelem öt, tíz év után is ugyanúgy lángoljon, mint az első időkben. Az élet nem habos torta, a kezdeti lángoló szerelem hamar átcsaphat szeretetté, viszont ha nem ápolják a kapcsolatot, akkor a felek elhidegülhetnek, és válás lehet a vége. Válni természetesen számtalan okból lehet, megcsalás, anyagi érdekek, vagy az egyik fél talált valakit, akire a régi kedvest lecserélné. Sokan nem képesek békésen kimondani, hogy vége van valaminek, hónapokig, évekig tartó viták, veszekedések, olykor tettlegesség is előfordul, mire azt mondják, hogy véget ért a kapcsolat.

Nem könnyű békében elválni a másiktól

Nem könnyű békében elválni a másiktól

Kérdések váláskor

Válni akkor lehet, ha a felek közti viszony tartósan és helyrehozhatatlanul megromlott. Nem lehet a házaspár tagjai között szexuális viszony, ha ez megvan, a házasság nem bontható fel. A leggyakoribb kérdések a válóper során az anyagi természetűek – természetesen sokkal egyszerűbb, ha van házassági szerződés, és tisztázott, hogy ki mit vitt bele a házasságba, de sokan ezt még mindig bizalmatlanságnak vélik. Pedig egy ilyen szerződés a váló felet akár egy totális anyagi csődtől mentheti meg, főleg, ha az egyik fél jól kereső, gazdag, a másiknak pedig semmije nincsen, csak viszi a pénzt.

A gyermekek elhelyezése is komoly kérdés. Sokan itt is veszekednek és marakodnak, és nem képesek egy objektív döntést hozni, hogy a gyermeknek melyik szülőjénél van a jobb helye. A lakás használata is kérdésessé válik a válás során, nem egyszerű megegyezni benne, hogy eladják, vagy osztottan használják az ingatlant, hogy egyikük se kerüljön az utcára.

Mielőtt beadnánk a válókeresetet, mindenképpen mérlegeljük, hogy végérvényesen megromlott-e a házasságunk. Ha van némi halvány reménysugár, hogy helyrejöjjön, akkor mindenképpen meg kell adni az esélyt az újrakezdésre és a megoldásra, mielőtt belemegyünk egy jogi procedúrába. Ha kell segítség, ne szégyelljük, vannak párkapcsolati terapeuták, pszichológusok, mediátorok, akik segítenek a bajba jutott pároknak. Próbáljuk meg igénybe venni a segítségüket, és ha ezután sem jön rendbe semmi, csak akkor forduljunk ügyvédhez. Mivel az életünket jelentősen befolyásolja a per végkimenetele, ne sajnáljuk a pénzt a családjogi ügyvédre, hiszen nagyon nagy káraink keletkezhetnek, ha rosszul választunk. Próbáljunk meg mindent megtenni annak érdekében, hogy a lehető leghamarabb véget érjen a jogi procedúra, ez mindenkinek az érdeke, nem a hónapokig tartó pereskedés.

Hozzászólás írása